Free cookie consent management tool by TermsFeed Školení projektového týmu LIFE IP-COALA – Moravskoslezské energetické centrum, p. o.

Školení projektového týmu LIFE IP-COALA

20. 10. 2022 / Novinky

Společně s našimi partnery z integrovaného projektu LIFE IP-COALA jsme se v říjnu zúčastnili školení, kdy hlavním tématem byla adaptační a mitigační opatření v kontextu změn klimatu. Školení bylo pořádáno společností Moravskoslezské Investice a Development, a.s. ve spolupráci s Nadací Partnerství.

Zahájení školení proběhlo v Otevřené zahradě v centru Brna.

Mezi diskutovanými tématy byla např. modrozelená infrastruktura, hospodaření s vodou na veřejných prostranstvích a v budovách a ekonomika adaptačních opatření. Součástí programu byla i prohlídka Otevřené zahrady, kdy jsme byli seznámeni s konkrétními příklady dobré praxe – zelenou střechou, hospodaření s dešťovou vodou nebo systémem vytápění a chlazení.

Druhý den školení jsme byli pozváni na návštěvu do městské části Brno-Lískovec, obce Bratčice a Židlochovice a společnosti LIKO-S International.

Zde jsme se dozvěděli zajímavé informace o zavádění adaptačních a mitigačních opatření do praxe a na vlastní oči jsme si mohli řadu realizovaných opatření prohlédnout.

Školení pokračovalo setkáním v Ostravě, které se neslo v duchu interaktivní hry „Jak připravit město na změnu klimatu“. Hra nám ukázala, jak je důležité zamyslet se nad očekávaným cílem realizace opatření a jak důležitý je komplexní pohled na celý proces plánování adaptačních a mitigačních opatření. 

Potřebujete se na něco zeptat? Jsme tady pro vás.

info@mskec.cz
Úvod