Free cookie consent management tool by TermsFeed Seminář pro města a obce 28. 11. 2023 – Moravskoslezské energetické centrum, p. o.

Seminář pro města a obce 28. 11. 2023

1. 12. 2023 / Novinky

Dne 28. listopadu 2023 se v Ostravě uskutečnil již v pořadí třetí Seminář pro města a obce s názvem Energetické úspory a zvyšování soběstačnosti, který byl zorganizován v rámci LIFE–IP COALA (Integrovaný projekt spolufinancovaný z evropského programu LIFE).

Zástupci měst a obcí Moravskoslezského kraje byli seznámeni s možnostmi úspor energií na budovách, konkrétními příklady rekonstrukcí např. bytového domu nebo školy a dále s povinnostmi, která na ně v budoucnu čekají s ohledem na evropskou směrnici o energetické náročnosti budov. Dalším významným tématem byla výroba čisté energie. V rámci tohoto bloku byl prezentován přístup Moravskoslezského kraje k obnovitelným zdrojům energie, možnosti a podmínky využití dotačních titulů a připravovaná legislativa ke komunitní energetice. Téma bylo doplněno opět příkladem dobré praxe, a to konkrétními zkušenostmi města z našeho regionu.

V panelové diskuzi vedené Michalou Hergetovou rezonovalo především téma výstavby fotovoltaických elektráren na obecních budovách, využití sluneční energie pro zajištění veřejného osvětlení obecních komunikací, nově vznikající komunitní energetika a také zajištění financování realizace opatření vedoucích k energetickým úsporám.

Všechny prezentace jsou k dispozici zde.

Potřebujete se na něco zeptat? Jsme tady pro vás.

info@mskec.cz
Úvod