Free cookie consent management tool by TermsFeed Pracovní cesta do geotermální elektrárny v Německu – Moravskoslezské energetické centrum, p. o.

Pracovní cesta do geotermální elektrárny v Německu

25. 9. 2023 / Novinky

Ve dnech 19-20. 9. 2023 se zástupci Moravskoslezského energetického centra, příspěvkové organizace zúčastnili pracovní cesty do geotermální elektrárny Silenos Energy Geothermie Garching ad Alz GmbH & Co., která od ledna 2021 po téměř třech letech výstavby vyrábí v Bavorsku obnovitelnou a udržitelnou elektřinu včetně tepla z hlubinných geotermálních vrtů extrémně úsporným a účinným způsobem.

Výroba elektřiny a tepla z geotermální energie pomocí hlubinných vrtů je dostupná bez ohledu na den a noc, roční dobu nebo počasí a tím výrazně přispívá k cílům energetické transformace. Využívání geotermální energie má potenciál dekarbonizovat dodávky dálkového tepla a zvyšuje také energetickou bezpečnost a nezávislost daného regionu. 

Technologie hlubinných geotermálních vrtů by mohla být vhodná alternativa pro výrobu obnovitelné energie v Moravskoslezském kraji.

Potřebujete se na něco zeptat? Jsme tady pro vás.

info@mskec.cz
Úvod