Free cookie consent management tool by TermsFeed Malé modulární jaderné reaktory – příležitost pro teplárenskou soustavu v MSK – Moravskoslezské energetické centrum, p. o.

Malé modulární jaderné reaktory – příležitost pro teplárenskou soustavu v MSK

29. 6. 2023 / Novinky

Dne 27. 6. 2023 se v prostorách Vítkovického zámku konal pod záštitou Národního strojírenského klastru, z. s. workshop s názvem „Malé modulární jaderné reaktory – příležitost pro teplárenskou soustavu v MSK“.

Workshopu se rovněž účastnili zástupci Moravskoslezského energetického centra, příspěvkové organizace. Během workshopu představil Ing. Petr Oliva přístup Moravskoslezského kraje k malým modulárním jaderným reaktorům v rámci energetické koncepce kraje včetně lokalit, o kterých se do budoucna v rámci výstavby malých modulárních reaktorů uvažuje.

V další části workshopu následovalo představení technologie malého modulárního jaderného reaktoru Nuward SMR pro výrobu nízkouhlíkové energie, kterou blíže specifikoval ředitel pobočky EDF Nuclear Czechia Ing. Roman Zdebor. Obě témata následně vyvolala podnětnou a konstruktivní diskusi a rovněž možnost vzájemné budoucí spolupráce v oblasti malých modulárních reaktorů v Moravskoslezském kraji.

Potřebujete se na něco zeptat? Jsme tady pro vás.

info@mskec.cz
Úvod