Free cookie consent management tool by TermsFeed Elektromobilita a spravedlivá zelená transformace – Moravskoslezské energetické centrum, p. o.

Elektromobilita a spravedlivá zelená transformace

23. 10. 2023 / Novinky

Dne 18.10.2023 se zástupce Moravskoslezského energetického centra, příspěvkové organizace, zúčastnil setkání v rámci kulatého stolu pod názvem „Elektromobilita a spravedlivá zelená transformace“. Konference probíhala přímo v sídle společnosti Hyundai v Průmyslové zóně Nošovice.

Akce byla organizována společností Byznys pro společnost ve spolupráci s Hyundai Motor Manufacturing Czech v rámci série otevřených debat odpovědného byznysu o udržitelnosti se stakeholdery a veřejnou správou pod názvem: „Odpovědné a inovativní Česko“. V úvodním bloku konference vystoupili top manažeři společnosti Hyundai, kteří představili své cíle a plány s rozvojem elektromobility v kontextu „Zelené dohody pro Evropu“. Druhý diskuzní blok nabídl společnou diskuzi zástupců veřejné správy, odpovědných firem a jiných zajímavých osobností, kteří debatovali o směřování automobilového průmyslu včetně elektromobility.

V rámci programu konference byly připravena vozidla na ukázku s možností projížďky – Hyundai Nexo, Hyundai Kona a Hyundai Ioniq 6, následně se bylo možno, formou exkurze, podívat na výrobní závod Hyundai v Nošovicích.

V diskuzním programu kulatého stolu vystoupili:

  • Petr Michník – vedoucí subdivize Administrativy Hyundai Motor Manufacturing Czech
  • Martin Saitz – generální ředitel Hyundai Motor Czech
  • Marek Trešl – marketingový ředitel Hyundai Motor Czech
  • Věra Palkovská – primátorka Města Třinec
  • Monika Landmanová – vedoucí zastoupení Evropské komise v ČR
  • Jan Bezděkovský – pověřenec Ministra dopravy pro čistou mobilitu

Potřebujete se na něco zeptat? Jsme tady pro vás.

info@mskec.cz
Úvod