Free cookie consent management tool by TermsFeed Den otevřených dveří na fotovoltaických elektrárnách Skupiny ČEZ – Moravskoslezské energetické centrum, p. o.

Den otevřených dveří na fotovoltaických elektrárnách Skupiny ČEZ

6. 11. 2023 / Novinky

Dne 1. 11. 2023 se zástupci Moravskoslezského energetického centra, příspěvkové organizace zúčastnili akce „Den otevřených dveří na fotovoltaických elektrárnách Skupiny ČEZ“.

Akce byla pořádána společností ČEZ Obnovitelné zdroje, s.r.o. a prohlídka se uskutečnila na fotovoltaické elektrárně v Pánově u Hodonína (dále jen FVE). FVE byla zprovozněna v roce 2010. Vzhledem ke své lokaci se jedná o oblast s nejlepšími podmínkami pro výrobu elektřiny ze slunečního záření, jehož průměrný roční úhrn zde přesahuje 4 tisíce MJ/m2. Tato oblast se rovněž pyšní nejvyšším počtem slunečných dnů.

Zajímavostí je rovněž fakt, že FVE se nachází v místech, kde se v červnu 2021 prohnalo tornádo. To část FVE v podstatě srovnalo se zemí a její části rozmetalo do okolí až do vzdálenosti 2 km. V současné době má FVE instalovaný výkon 2,134 MW a elektřina, kterou FVE vyrobí, pokryje roční spotřebu přibližně 700 domácností na jihu Moravy.

Potřebujete se na něco zeptat? Jsme tady pro vás.

info@mskec.cz
Úvod