Free cookie consent management tool by TermsFeed Delegace do Slezského vojvodství – Moravskoslezské energetické centrum, p. o.

Delegace do Slezského vojvodství

11. 6. 2021 / Novinky

Dne 9.6.2021 se zástupci Moravskoslezského energetického centra, p. o. (dále jen MEC) zúčastnili delegace do Slezského vojvodství, kde hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák spolu se svým polským protějškem, maršálkem Jakubem Chełstowskim, podepsal v Mramorové síni budovy Slezského parlamentu dohodu o vzájemné spolupráci a rozvoji přátelských vztahů mezi oběma regiony. 

Podle této dohody se Moravskoslezský kraj a Slezské vojvodství budou navzájem podporovat v transformačním procesu, společnými silami zrealizují společné projekty a vymění si nabyté zkušenosti.  Společným jmenovatelem těchto regionů je postupný odklon od těžkého průmyslu, rekultivace po těžbě, nástup moderních technologií a ekologie. Projekty budou rovněž realizovány v oblastech, jako je doprava a komunikace, správa místní samosprávy, kultura, věda, vzdělávání, cestovní ruch, sport a rekreace, zaměstnanost a sociální věci a vzájemná propagace regionů. V odpolední části programu, která se konala ve Slezském muzeu v Katowicích, prezentoval ředitel Ing. Rostislav Rožnovský činnosti MEC v rámci možné přeshraniční spolupráce s polskými společnostmi. Delegace byla ukončena exkurzí do Slezského parku a prohlídkou Slezského stadionu.

Potřebujete se na něco zeptat? Jsme tady pro vás.

info@mskec.cz
Úvod