Free cookie consent management tool by TermsFeed Výstava Intersolar Europe – Moravskoslezské energetické centrum, p. o.

Výstava Intersolar Europe

25. 6. 2024 / Novinky

Zástupci MEC a CVE v červnu 2024 společně navštívili prestižní akci Intersolar Europe v Mnichově. Jednalo se o přední světovou výstavu solárního průmyslu, dokazující obrovskou vitalitu solárního trhu.

V Mnichově se tak ve dnech 19. – 21. 6. 2024 sešli největší hráči v oblasti výroby fotovoltaických elektráren. Mezi hlavními tématy byly decentralizace, digitalizace a propojení energetických sektorů, technologické trendy ve fotovoltaice, skladování energie a nejnovější nabíjecí technologie pro elektromobily.

Jedním z klíčových témat byla chytrá řešení pro ukládání energie (Smart Energy Storage Solutions). Bateriové úložné systémy nabývají na významu pro bezpečné napájení a stabilizaci sítě. Dokážou během několika sekund vyrovnat výkyvy v síti způsobené poruchami a mohou ukládat energii na hodiny nebo dny. Tyto systémy také zvyšují tržní hodnotu obnovitelné energie. Elektřina se ukládá pouze tehdy, když je její podíl z obnovitelných zdrojů vysoký a její cena nízká nebo záporná. Tato zelená elektřina se pak vrací do sítě, když je potřeba, například v noci.

Potřebujete se na něco zeptat? Jsme tady pro vás.

info@mskec.cz
Úvod