Free cookie consent management tool by TermsFeed Veletrhy Warsaw Pack a GREENPOWER – Moravskoslezské energetické centrum, p. o.

Veletrhy Warsaw Pack a GREENPOWER

20. 5. 2024 / Novinky

Ve dnech 23. 4. – 24. 4. 2024 navštívili zástupci CVE dva veletrhy v Polsku, které byly z velké části zaměřeny na oblast výroby energie z obnovitelných zdrojů, ale také na oblast úspor energie v domácnostech, veřejných budovách i výrobním průmyslu.

Veletrh Warsaw Pack se sice primárně věnoval obalům a obalové technologii, nicméně v souvislosti s úsporami energií ve výrobním procesu a dále výrobou obalů z obnovitelných a recyklovatelných zdrojů. Velmi překvapujícím signálem bylo zjištění, že významná většina přítomných výrobců obalových materiálů volí právě technologie, které se snaží minimalizovat množství zdrojů používaných k výrobě obalů.

Veletrh GREENPOWER v Poznani byl velmi zajímavou přehlídkou společností, které se zabývají energetikou v celkové škále, od produktů, přes nové technologie, vývojové procesy až po instalace a energetické poradenství. Významná část vystavovatelů byla zaměřena na fotovoltaické systémy a jejich instalaci a regulaci. V této oblasti dominovali vystavovatelé z Číny, a to nejen jako výrobci FTV panelů, ale také jako dodavatelé komplexních systémů pro pasivní domy (od rekuperačních jednotek, FTE, termických panelů až po aplikace regulující vše možné i nemožné v energeticky soběstačné budově). V menší míře byli zastoupeni výrobci větrných elektráren, bateriových uložišť, nabíjecích stanic pro elektromobily, či kogeneračních jednotek. Vzhledem k tomu, že jako součást veletrhu se prezentovaly i firmy zabývající se instalatérskou činností a vytápěním, bylo možné vidět i zajímavé systémy na jímání, čištění a další zpracování tzv. šedé vody.

Potřebujete se na něco zeptat? Jsme tady pro vás.

info@mskec.cz
Úvod