Free cookie consent management tool by TermsFeed Setkání s kolegy z Opolského vojvodství – Moravskoslezské energetické centrum, p. o.

Setkání s kolegy z Opolského vojvodství

20. 10. 2023 / Novinky

Dne 19. října 2023 jsme přivítali v naší organizaci zástupce z Opolského vojvodství. Naše regiony mají k sobě blízko nejen lokálně, ale mimo jiné nás spojuje zapojení do unijního programu LIFE (finanční nástroj Evropské unie, který poskytuje podporu projektům v oblasti ochrany životního prostředí a klimatu v celé Evropské unii).

Projekt kolegů z Polska s názvem „Implementace systému řízení kvality ovzduší v samosprávách opolského vojvodství“ (LIFE19 GIE/PL/000398) se zabývá ochranou a zlepšením kvality ovzduší. Moravskoslezský kraj uzavřel v rámci tohoto projektu s Opolským vojvodstvím dohodu o spolupráci (2019).

V rámci setkání byly představeny činnosti naší organizace a projekt Centrum veřejných energetiků. Dále jsme si navzájem detailněji prezentovali naše projekty LIFE a dosavadní zkušenosti nejen s vedením projektu. Během diskuze byla probírána další zajímavá témata např. čistá mobilita nebo problematika energetických opatření v budovách.

Celé setkání proběhlo ve velmi přátelské atmosféře. Těšíme se na další podobná setkání, protože sdílení těchto přeshraničních zkušeností považujeme za velmi přínosné.

Odkaz na projekt Opolského vojvodství naleznete zde.

Potřebujete se na něco zeptat? Jsme tady pro vás.

info@mskec.cz
Úvod