Free cookie consent management tool by TermsFeed Školení v rámci integrovaného projektu LIFE IP-COALA – Moravskoslezské energetické centrum, p. o.

Školení v rámci integrovaného projektu LIFE IP-COALA

12. 5. 2023 / Novinky

Začátkem května 2023 se pod záštitou Moravskoslezské klimatické aliance v rámci aktivit projektu LIFE IP-COALA uskutečnilo dvoudenní školení s terénní exkurzí na téma „Adaptace na dopady změny klimatu“ v Otevřené zahradě Nadace Partnerství v Brně a jeho okolí.

Pořadatelem školení byla stejně jako v minulém roce společnost Moravskoslezské investice a development, a.s.

První den školení byl zaměřen na seznámení se s tématem formou odborných prezentací a na prohlídku areálu Otevřené zahrady v centru Brna spolu s příklady použitých technologií v tomto uhlíkově neutrálním areálu. Součástí programu tohoto dne byla diskusní hra „Jak adaptovat město/obec“, která probíhala ve skupinkách a umožnila účastníkům jednak si vyzkoušet teoretické uplatnění konkrétních opatření a jednak komplexně promyslet vzájemné synergie při jejich navrhování, tak aby jejich kombinace přinesla co nejlepší efekt.

Druhý den jsme navštívili Komunitní centrum Skála v městské části Brno-Nový Lískovec a zhlédli realizaci retenčního jezírka na sídlišti v Parku pod Plachtami. Následně jsme se přemístili do obce Ostopovice, kde jsme si prohlédli klimaticky adaptovanou budovu základní školy a závěr celodenní exkurze patřil obci Ořechov, kde jsme mohli vidět adaptační opatření přímo v krajině.


Potřebujete se na něco zeptat? Jsme tady pro vás.

info@mskec.cz
Úvod