Free cookie consent management tool by TermsFeed Nové technologie pro udržitelnou budoucnost energetiky – Moravskoslezské energetické centrum, p. o.

Nové technologie pro udržitelnou budoucnost energetiky

2. 7. 2024 / Novinky

Dne 24.–26. června 2024 se zástupci MEC zúčastnili již 45. ročníku mezinárodní konference s názvem Nekonvenční zdroje elektrické energie.

Hlavními tématy třídenní konference konané v Hatích u Znojma byly nejnovější pokroky ve vývoji a aplikaci obnovitelných zdrojů energie, včetně solární a větrné energie v České republice a ve světě, diagnostika FV modulů různými druhy termokamer, velkokapacitní úložiště energie, nejnovější technologické pokroky ve využívání palivových článků a akumulačních lithiových i sodíkových baterií, včetně jejich následné recyklace, a spoustu dalších zajímavých témat k dané problematice.

Zvláštní pozornost byla věnována integraci těchto technologií do stávajících energetických sítí a možnostem ukládání energie, které jsou klíčové pro řešení problému intermitence některých obnovitelných zdrojů. Konference zdůraznila potřebu spolupráce a sdílení znalostí, aby bylo možné překonat technologické a ekonomické bariéry spojené se zavedením nekonvenčních zdrojů energie.

Kompletní přehled o konferenci včetně programu a seznamu přednášejících naleznete na Odkaz.

Potřebujete se na něco zeptat? Jsme tady pro vás.

info@mskec.cz
Úvod