Free cookie consent management tool by TermsFeed Exkurze do bioplynové stanice v Rapotíně – Moravskoslezské energetické centrum, p. o.

Exkurze do bioplynové stanice v Rapotíně

13. 1. 2021 / Novinky

Dne 13. 1. 2021 se zástupci Moravskoslezského energetického centra, p. o. zúčastnili exkurze do bioplynové stanice v Rapotíně společnosti Energy financial group. 

BPS je ojedinělým moderním energetickým centrem recyklace biologicky rozložitelných odpadů, které se zpracovávají včetně obalů. Získaný bioplyn je využíván pro výrobu biometanu a elektrické a tepelné energie. Elektrická energie a biometan jsou dodávány do distribučních soustav, teplo je dodáváno do centrálního rozvodu obce Rapotín. Dalším produktem je certifikované organicko-minerální hnojivo.

Jako druhá část exkurze proběhla návštěva SUEZ CZ a.s., konkrétně provozu centrálního sběrného dvora v Rapotíně. Zde byl předveden běžný provoz dvora, jako pytlové sběry tříděného odpadu, drcení dřevěných zbytků z průmyslu (např. dřevěné palety) k dalšímu materiálovému využití a provoz kompostárny. Projekt a realizace tohoto dvora byla spolufinancována Evropskou unií v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Potřebujete se na něco zeptat? Jsme tady pro vás.

info@mskec.cz
Úvod