Free cookie consent management tool by TermsFeed Evropské příležitosti pro transformaci a rozvoj Moravskoslezského kraje – Moravskoslezské energetické centrum, p. o.

Evropské příležitosti pro transformaci a rozvoj Moravskoslezského kraje

1. 10. 2021 / Novinky

Dne 30. 9. 2021 se zaměstnanci Moravskoslezského energetického centra, příspěvkové organizace, zúčastnili celodenní konference, která se konala v aule Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné.

Na konferenci, kterou uspořádal Moravskoslezský kraj (MSK), představili zástupci resortních ministerstev možnosti, jak využít evropské peníze na transformaci kraje. 

Kromě hejtmana Ivo Vondráka prezentovali na jednání i náměstci ministerstva pro místní rozvoj, ministerstva průmyslu a obchodu a ministerstva životního prostředí. Představitelé MSK informovali o plánech a projektech, které se v regionu chystají v nadcházejících letech. Zástupci ministerstev seznámili účastníky s připravovanými finančními zdroji. 

V průběhu následujících sedmi let přiteče do České republiky z Evropské unie téměř jeden bilion korun. MSK se při své transformaci chystá využít k získání financí každou příležitost, např. z Národního plánu obnovy bude moci získat až zhruba 180 miliard korun, které jsou určeny na znovuoživení české ekonomiky po pandemii. Dalšími zdroji mohou být například Modernizační fond nebo Fond spravedlivé transformace, který má pro MSK vyčleněno 18,9 miliard korun.

Potřebujete se na něco zeptat? Jsme tady pro vás.

info@mskec.cz
Úvod