Free cookie consent management tool by TermsFeed Den plynové mobility 2022 – Moravskoslezské energetické centrum, p. o.

Den plynové mobility 2022

9. 9. 2022 / Novinky

Dne 7.9.2022 se zástupce Moravskoslezského energetického centra, p. o. zúčastnil konference s názvem Den plynové mobility CNG – LNG – biometan – vodík, která se konala v areálu Pražské plynárenské, a. s. v Praze 4 – Michli pod záštitou Svazu měst a obcí České republiky. 

Dopolední program, rozdělený do třech diskuzních bloků, byl vyhrazen pro prezentace přednášejících a následnou diskuzi. První část se zabývala čistou mobilitou pro města a obce, druhá část rozvedla dekarbonizaci těžké nákladní dopravy a třetí blok byl určen obecně pro využití zelených plynů v dopravě.

Součástí konference byla i venkovní expozice nejrůznějších dopravních prostředků , které pro svůj pohon využívají plyny (vodík, CNG, LNG apod.). Mezi vystavovateli nechyběli světoví výrobci vozidel např. Iveco, Volvo, Hyundai, Toyota atd. Prezentovali se také výrobci plnicích stanic a další infrastruktury pro rozvoj plynové dopravy.

Potřebujete se na něco zeptat? Jsme tady pro vás.

info@mskec.cz
Úvod